Simptomi in zdravljenje adenomioza (endometrioza)

Adenomioza - notranja maternice endometrioza. To je stanje, kjer endometrija celice rastejo v globokem ležeče tkivo maternice - miometrija, in tam opravijo iste ciklične spremembe, povezane hormona, kot tudi običajna endometrij.

simptomi adenomioza

Značilno je, da lahko simptomi adenomioza biti bolečine med menstruacijo, pretežka in podaljšanim menstruacije, povečana menstrualni sindrom (PMS), neplodnost, splav nosečnosti. Ultrazvok je lahko sum kot adenomioza endometrija (hiperplazija) in miometrija, toda Določene diagnoze je narejen na osnovi laparoskopsko.

zdravljenje adenomioza

Adenomioza obdelamo s hormonskimi zdravili, vključno s predpisanimi peroralnih kontraceptivov (OKS) ali kirurško odvisno od resnosti bolezni. Za podrobnosti glej. Tema zdravljenje endometrioze.

1. mi diagnosticirali - endometrioze. Kako zdraviti, kako resno je in kakšne so lahko posledice? Jaz sem drugo leto na priporočilo zdravnika je sprejet "Mersilon".

Endometrioza - hormonsko odvisen bolezen, ki se kaže prodiranje tkiva podobno materničnega telesa v mišicah maternice. V tem primeru, v času menstruacije endometrioze tudi menstruacijo, ki vodi k razvoju vnetja. Adenomioza simptomi (maternice endometrioza) so obilne in boleče menstrualne krvavitve, madeži pred in po menstruaciji. Pogosto spremlja endometrioza neplodnosti in spontanega splava. Peroralni kontraceptivi spodbujanje regresijo endometrioze.

2. sem bil diagnosticiran s adenomioza, gistoltgiya je pokazala, da sem imel žleznega hiperplazijo endometrija. V zvezi s tem sem čiščenje 2-krat v zadnjih šestih mesecih. Prav tako sem bil nazanachen Norkolut. Bi lahko pisal o moji bolezni, kot tudi metode njenega zdravljenja.

Adenomioza - bolezen označena s proliferacijo tkiva podobno strukturo endometrij (maternično sluznico) v debelini mišic maternice. Hiperplazija endometrija - povečanje debeline endometrija v primerjavi z normo. Oba pogoji so posledica povišane ravni estrogena (ženski spolni hormoni). Hyperestrogenia more biti absolutno, t.j. ravni estrogena višja kot normalna, ali njena relativna (ravni estrogena normalno, vendar je raven progesterona -Drugo ženskega spolnega hormona zmanjša). Zdravljenje te bolezni je dodeliti manjkajoče progesterona drog ali zdravil povzroči umetno menopavzo. Tako atrophied endometrija, t.j. zmanjšajo ali izginejo adenomioza žarišča v mišicah in zmanjšuje maternice debelino endometrija. Norkolyut - Analog progesterona.

3. sem Submukozno miome in adenomioza. Država ali zdravljenje Duphaston stabilnoe.Tselesoobrazno 2 leti po diagnozi vyskablianiya.Ne, ali to vpliva na mioma.

Če imate pritožb, ki jih ne načrtuje nosečnost, fibroids ne rastejo, potem niste prejeli, potrebnih zdravil. Zdravljenju katerekoli bolezni se izvede v skladu z navedbami. Duphaston je predpisana za vyrazhennnoy kliniki adenomioza: težke in boleče menstruacije, krvavitev, za pripravo na nosečnost. Isti simptomi so tudi simptomi maternični fibroidi, nato djufaston ima tudi ugoden učinek. Ampak, če ni pritožb, njegov sprejem ni obvezno.

Video: adenomioza - ali za zdravljenje?

4. sem naredil težnjo, polipi endometrija odstranili in po tem sem bil raziskan z ultrazvokom. Histološka analiza pokaže endotermni naravo in ugotovitve ultrazvočnih, kot sledi:
materničnega telesa sferične, satja, normalna vrednost. Na dnu maternice ima subserous miomotozny vozlišča d = 2,5 cm. Debelino endometrija 1,2 cm. Določeno izražena multiple endometrija žarišča v kanal materničnega vratu. Desno jajčnikov 3,0h2,8 cm, levo - 3,0h3,0 se nanašajo na prisotnost cistično vključkov. Analiza se opravi pred menstruacijo na 31 dan ciklusa. Razložite mi, prosim, kaj je celični maternico in če imam priložnost, da se noseča s takimi analizami?

Kroglaste oblike maternice in celični struktuura miometrija (mišično plast maternice) - je priznki notranji materničnega telesa endometrioza (adenomioza). Včasih bolezen zanosi sami, včasih pa je vzrok beesplodiya, potem ga je treba zdraviti. Glavni znaki adenomioza - težke boleče menstruacije, krvavitev med obdobji. Subserous fibroidi ne motijo ​​zanositve, čeprav bo tam med nosečnostjo, budeet, ki zahtevajo stalno spremljanje povečala.



5. sem 37 let zgodovine - adenomioz- hr. Sophora. Kaj je ta bolezen in če bi lahko šel v savno.

Pod vplivom toplotnih obdelav adenomioza lahko napredovanje. Ta notranja maternice endometrioze - pod pogojem, če endometrij (maternično sluznico) vdre v mišico maternice. Kaže boleče menstruacije madeži pred, po menstruaciji, nezmožnost, da bi zanosila. Če taka pritožba ne motim, potem stopnjo adenomioza neizrazit in savno ne boste kontraindicirana. Prav tako je treba vsakih šest mesecev, da naredite ultrazvok in spremljanje rasprstranennostyu adenomioza, dinamika: povečuje, zmanjšuje.

Kronična salpingo - kronična vnetja okončin. z bolečinami v trebuhu manifestira, disfunkcija v medenici organov zaradi adhezije in nezmožnosti zanositve zaradi adhezivnega oviranje cevi

6. sem 46 let, 19 od februarja tega leta sem imel operacijo: laparotomijo operacija Pangisterektomiya je bila izvedena nujno na rezultatih ultrazvok: montažo infart miomnogo z motnjo prehranjevanja.
Diagnoza: Ademioz.Endometrioz sakralno-maternice vezi. Chr. endometritis Chr. enostranski adneksitisa. Endometrija polip.
Histološka preiskava: žlezno-cistična hiperplazija, endometrioza s področja
ademioza. Yaichnik- skleroze in giamentoz stene posode in rumenih telesc, folikularne ciste,
corpus luteum cist. Truba- sclerosis steno. Sheyka- Nabothian cista.
Glede na rezultate histologijo me Norkolut imenovan v 3 mesecih po shemi PF.
Skoraj takoj po operaciji sem začel, da so vroče utripa (eno uro ali več).
Če kateri koli fizični in čustveni stres močno potenje. Po prhanju je olajšanje, vendar ne za dolgo. Med mesec videl Remens, je čutiti nobenega izboljšanja.
Dva tedna, saj so bolečine v danki. Lahko spet razvije endometriozo?
Bolečina kot podobno kot pred uporabo. Imenovanje predvidoma v mesecu. Več kot 5 minut na recepciji ne plačujejo.
Povejte mi, kako lahko ublaži moje stanje, zmanjša vročinski vali, bi se izognili zapletom, kot so osteoporoza in druge.? Za kakšen namen sem bil imenovan za hormonsko zdravilo?
Lahko plimovanje iti sami? Če ni, je treba opozoriti, da si lahko z najmanj stranskih učinkov. Lahko pol leta, da gre za izhod v sili in bo umazanijo na spodnjem delu hrbta? Kdaj lahko začnete vaje za krepitev trebušnih mišic? Rez je narejen vzdolž belo črto. Kaj bi lahko bilo uveljavljanje?

95% drugi trebušne trdnosti šiva se zmanjša po 3 mesecih po operaciji. Šibka obremenitev se lahko začne takoj.

Bolečina v rektumu lahko manifestacija retrotservikalnogo endometrioze. To je diagnosticirana pri običajnem pregledu in ultrazvok. Tudi ko bi pangisterektomii ostati endometrija lezije medeničnega potrebušnice, ki dajejo pritožbe, značilne za endometriozo kot pred operacijo.




Norkolut ste dodeljena endometrioze ni napredovala. Ampak, očitno, da ne pomaga. V idealnem primeru bi rad, da bi nadzorni laparoskopijo in koagulacijo endometrioze na peritonej. Toda v vsakem primeru, saj je odstranitev jajčnikov, endometrioza ne bo napredovala, nasprotno, se bo postopoma potekala. Vendar bo vroče utripa in drugi simptomi pomanjkanja hormona (osteoporoza, itd), še naprej narašča. Nimate kontraindicirana prejemajo hormonsko nadomestno zdravljenje, saj je za endometriozo ne bo vplival na te odmerke in tistih zdravil, ki jih najdemo v današnjih vozilih, in bo obnoviti vaše zdravje. Po preverjanju statusa dojk (mamografijo), krvni biokemije (lipidov) in strjevanje krvi lahko nznachenie neprekinjenih hormonsko nadomestno drog zdravljenje tip Kliogest, Livial


7. Star sem 29 let. Po drugem rojstvu za 3 leta v prvi dan v mesecu, se temperatura dvigne 37,5-37,8, bolečine, motnje cikla - zamude do 10 dney.UZI Ugotovljeno: adenomioza, materničnega telesa (nodozni oblika), endometrioze, jajčnikov, retrotservikalnogo endometrioze, velikost maternice 77-48-52, endometrij 11 mm. Razmaz veliko število levkocitov. Klamidija - negativno. Diagnozo lečečega zdravnika je sovpadal z diagnozo ultrazvokom plus kronične endometritisa. Za zdravljenje endometrioze in adenomioza je bilo priporočeno, hormonske drog, vendar z dovoljenjem zdravnika za vretenčarje, saj Tik pred tem sem imel opraviti kirurški poseg na fibroadenom na dojki. Mammolog pojasnil, da odkar sem ostala izrazita manifestacij razpršenega mastopatije in glede na moje dediščine (od sorodnikov v ženski liniji raka dojke v mladosti), hormonskih zdravil se mi je zdelo le v skrajnem primeru. Sem se posvetoval z več ginekolagami, njihova priporočila, so bili različni: nekateri menili, da je potrebno hormonsko zdravljenje, drugi, da ni potrebna. In hormonske drog predpisana drugačna: mikrogenon, norkolut, djufaston, Depo-Provera. Kot rezultat, smo z zdravnik odločil, da zdravljenje samo zdravljenje endometrit.Posle med mesečna temperatura je bila nižja od - 37,2, in bele krvne celice v brisu vrnil v normalno stanje. Tako je bilo za 5 mesecev po zdravljenju. V šestem mesecu je temperatura ponovno dvignila mesec na prvi dan 37,8 in bris - spet levkocitozo. Ponavljajoče ultrazvok (eno leto po prvem) so pokazali, da je velikost maternice in endometrija ostala enaka, vendar fokusi endometrioze bilo več. Tudi po 2 mesecih pokazala cisto pravih jajčnikov 6 cm. Spet sem imenoval hormonsko terapijo, in če po enem mesecu ne bo izginila, nato operacija. In predlagam, da se odstranijo celotno desno jajčnikov. Poziv prosim,
1) odloči, če je moja hormonska terapija in je zdravilo bolj primerno, da mi (prolaktina in progesterona -V normo in estradinol v našem mestu ni mogoče oceniti). Ali moram nekatere druge študije, in če imam v tem trenutku, ali bi bilo hormonsko zdravljenje začeti takoj.
2) Ali obstajajo kakršne koli vrste poslov, ki vam omogočajo, da odstranite cisto brez jajčnikov, katere?
3) obstajajo načini zdravljenja endometrioze in adenomioza poleg hormonske terapije? Vključno kirurške?

1. Ta zdravila, ki ste jih našteti, da je vse droge ista skupina (progestin). In niso kontraindicirana v mastitisa, čeprav so bili sorodniki maligni tumorji. Previdnost je potrebna uporaba estradiola in progestinov, nasprotno, ko je prikazano mastitis.
Po drugi strani, s tako postopno endometrioza progestagena je - preveč mehko zdravljenja. Zaželeno je, da se začnejo s kirurškim posegom za odstranitev ciste na jajčnikih, Kauterizovati endometrija lezije, in postoperativni dodeliti hormonsko zdravljenje za zmanjšanje lezij v maternici in retrotservikalnogo endometrioze (temperatura med menstruacijo je verjetno le-teh). In da hormoni druge skupine: nemestran. gestrinon, danazol, Zoladex. Dajo več stranskih učinkov, vendar je bolj učinkovita v povezavi z endometriozo

2. Laparoskopska kirurgija. Tehnično, je včasih težko vyluschit cisto, je odvisno od spretnosti kirurga in rešiti med samim delovanjem.

3. Glej. Zahtevku 1. Toda endometrioza lahko zdravimo kirurško z odstranitvijo le maternico.

8. Po Histeroskopija dobljeni rezultat q-polipa / k, endometrijskih polipov, endometrioze vse prehode sten žlezami hiperplazije z žarišč šibko adenomatoze, adenomioza. (Žal če medits.oshibki). Zdaj pregled stekla MGOD. Imam 3 vprašanja
1. Če je diagnoza potrjena, kakšne so možnosti za ozdravitev?
2. Kaj veš o zdravljenju Zoloteksom?
3.Izvestny Ali zdravljenje rezultate zdravil za podjetje Vision (detox, antioksidantov, Layfpak, Ženska zapletenih?). Ali so nevarni, ker ne prenese kliničnih preskušanj, kot prehransko dopolnilo?

Odgovor: Omenili ste bolezni so resne, še posebej v kombinaciji, se lahko nevarne zaplete. Tako, da bi bilo treba zdravljenje pristopiti z vso resnostjo. Zoladex - zdravilo, ki se uporablja za zdravljenje takih pogojev. Njegovo delovanje temelji na zaviranje delovanja jajčnikov, ki povzroča umetno menopavzo. Pri tej bolezni nazadovala podatkov (zmanjšano ali testiran). Če ste v perimenopavzalnih starosti, ko ni mogoče obnoviti ukinitev menstruacije zdravila. Stranski učinek Zoladex so klimakterične sindrom. Vendar pa v tem primeru - je alternativa za kirurško zdravljenje. V tem primeru vam priporočam, naj se ne zanaša na dodatke.

9. V zadnjih letih se je začela motiti bolečine v maternici (se lahko razlikuje zaradi dolgoletnih praktičnih bolečine izkušnje v maternici pred menstruacijo). Ultrazvok je pokazala: maternico povečana 6,2h4,9h6,8-konture enaka, maternico "krog", Echolocation zmerno dvigne, odebeljena preko zadnje stene, so vozlišča niso opredeljeni (diferenciala. Fibroids? Adenomioza?). 5h6,2 odebeljena vratu maternice (? Funkcija struktura) struktura ni povsem enotna: majhne ščetke in svetlo linearna mi odmeva ... .. M-echo 0,7sm enakomerno po vsem. Prav.yaich. 4,5h2,8 z cist. (Follik) 2 cm levo -4h2,3 z majhnim prekršek mi 0,5 cm. Med ultrazvok zdravnik dejal, da ni bila všeč vratu. Posoveetuyte kaj storiti. Če pred bolečino je bil tik pred zanko, je zdaj skoraj ezhednevno.Zhivu v Yakutii. diagnostičnih orodij v vasi skoraj nična. Ena ginekolog za 5000 žensk. 5 min za dohodni zvok. Zdravnik je vzel bris (brez dirke-dr.mikroorg bolsh.k za, jezera -3,4 v p / z, epiteliju -bolsh.k) imenoval vitaminy.Proshu, svetoval, kaj storiti, in! kako naprej anketiranih (na dopustu)

Najverjetneje, govorimo o materničnega vratu endometrioze in adenomioza I st. (Endometrioza, materničnega telesa). Za pojasnitev diagnoze, kar potrebujete dodatne preiskave: kolposkopijo (pregled materničnega vratu z mikroskopom), ciljno biopsijo sledi histološko preiskavo biopsijo, diagnostične odvzem brisa materničnega vratu in kanal materničnega vratu, kolikor je to mogoče, Histeroskopija. Kot greste na dopust, bi morali vedeti, da z diagnozo endometrioze, je zaželeno, da se vzdržijo izpostavljenosti soncu

10. 44 goda.Diagnoz: adenomioza, levo ciste na jajčnikih, parovarian cisto, cistične spremembe, desno yachichnika.Vozmozhnye tretmaje? Laparoskopija se lahko uporablja? Če da, kje?

Video: endometrioza, adenomioza, hiperplazija endometrija

Mi vam ne svetujem, da se posvetuje v odsotnosti - nabor diagnoz je dovolj resna. Očitno je v tem primeru gre za vprašanje izbire med hormonskih in kirurško zdravljenje, in morda kombinacije le-teh. Ne vidim bolnika, ne da bi vedel zgodovino bolezni, ki jih niti ne more reči, ali je mogoče laparoskopsko zdravljenje in ali jo potrebujete.

/ Nadaljevanje / Surgery načrtovano, ampak sem povedal, rehabilitacijo v 2 mesecih. Zato bi rad, da se posvetuje o laparoskopijo. Prosim, pomagajte mi najti telefonske številke organizacij, ki se takšne operacije.

in ko " konvencionalne"In med laparoskopsko operacijo enake zneske, vendar z laparoskopsko dostop do mesta delovanja se ne izvaja skozi rez trebušne stene in s punkcijo, tako da je ta operacija se prenese lažje. Na primer, ekstrakt po " konvencionalne" Operacija je 10 - 14 ur, in po laparoskopsko - 5- do 8. Laparoskopska kirurgija dlje, da imajo celoten seznam zheskie kontraindikacij, na primer, proces lepljivo. Potrebna je tudi rehabilitacija po laparoskopski operaciji, kot tudi po običajni, saj tkivo zdravljenje poteka v istem časovnem obdobju. Laparoskopija oprema v Moskvi obstaja veliko raziskovalnih centrov in bolnišnic, tako komercialne in občinskih. Ta 1 GKB, GKB 15, 7 Klinična bolnišnica, mati in Street Child Center Oparin 4 MONIIAG na ulici Chernyshevsky, Department of Medical Institute. Cene in pogoji so različni povsod, tako svetuje "roko" imenik in prstan gor čim več mestih.

11. Kaj je adenomioza? zaradi tega, kar se zgodi? kako jo zdraviti? je možno, da bi zanosila s to diagnozo?

Adenomioza - hormonskim bolezen maternice je označen z atipičnimi endometrija celice, ki se nahajajo. Razlog za to je hyperestrogenia proti kroničnim vnetjem. Ko se načrtuje nosečnost treba izvesti protivnetno, hormonsko zdravljenje, izboljša mikrocirkulacijo, za pripravo endometrija za prihodnje nosečnosti. 
Adenomioza - je endometrioza (stanje, kjer sluznice celice endometriya- matki- kalijo v mišicah plasti matki- miometrija telesa). Vzroki so različni: maternice travma med kirurškimi posegi, kot abortah- hormonskih sprememb v telesu, refluksa menstrualne krvi - povratnim vrže v trebušno votlino, ki se lahko pojavijo, na primer, v spolne aktivnosti v menstruacijskem dni- imunske in oblike bolezni . Endometrioza je zelo pogosto vzrok neplodnosti, saj je verjel, da endometrioid heterotopije (lezije) lahko fagocitozira (jesti) spermo. Obstajajo tudi drugi vzroki neplodnosti v adenomioza. adenomioza obdelava - hormonsko terapijo ali kirurško. 

Folk pravna sredstva za zdravljenje adenomioza neučinkovit.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Endometritis in endometrioza - razlikeEndometritis in endometrioza - razlike
Nosečnost z endometriozeNosečnost z endometrioze
Adenomioza - zdravljenje folk pravna sredstvaAdenomioza - zdravljenje folk pravna sredstva
Endometrioza: Vzroki, simptomi, zdravljenje. Kako endometrioza nosečnostiEndometrioza: Vzroki, simptomi, zdravljenje. Kako endometrioza nosečnosti
Hiperplazija endometrijaHiperplazija endometrija
Adenomioza in Nosečnost: načrtovanje zanositve po zdravljenju!Adenomioza in Nosečnost: načrtovanje zanositve po zdravljenju!
Vzroki, simptomi in zdravljenje endometriozeVzroki, simptomi in zdravljenje endometrioze
Endometrioza - SimptomiEndometrioza - Simptomi
Endometriozo - Simptomi in zdravljenjeEndometriozo - Simptomi in zdravljenje
Simptomi adenomiozaSimptomi adenomioza
» » » Simptomi in zdravljenje adenomioza (endometrioza)

GurusBaby.com
Nosečnost in porod Starši in otroci Zdravje in lepota Miscellanea