Rezultat APGAR

vsebina:

Ocena novorojenčka APGARAli mislite, da bo vaš otrok dobil svojo prvo oceno? Najverjetneje je v prvem razredu, dobro, morda, nedelja šola, si verjetno mislite. In tu in tam. Prva ocena bo dal svojega otroka takoj po rojstvu in se imenuje APGAR rezultate.

Vrednotenje neonatalne APGAR lestvici - kaj je to?

Tako imenovana ocena APGAR se uporablja za oceno novorojenčka za več kot petdeset let. Predlagano je bilo leta 1952. zdravnik iz ZDA Virginia APGAR, na katerih imena in dobil svoje ime, ta sistem ocenjevanja. Virginia na voljo, na videz zelo očitna stvar danes - in sicer, da pripravi nekaj zaključkov o stanju novorojenčka takoj po rojstvu.

Po njenem mnenju ta pristop omogoča, da ne samo, da ocenijo splošno stanje otroka, ampak tudi, da kažejo na verjetnost njim v prihodnosti, vse nevrološke nenormalnosti. Sistem, ki ga ameriški zdravnik predlagal, je bil sprejet. Postopoma je postalo obvezno in je bila celo vključena v medicinski učnega načrta.

Moram reči, da je priimek APGAR postala ne le ime vrednotenj odvečnih sistema, ampak tudi zelo udobna in Prostora kratica. To se je zgodilo, ko je bil Joseph Butterfield v šestdesetih letih dvajsetega stoletja končno ponujajo zanimivo prepis angleški črkovanja APGAR družine.

Tako je, in njegova razlaga pomeni Apeearance, kar pomeni "zunanja podoba" je ocena novorojenčka barve kože. P pomeni Pulse - v resnici, novorojenček ocena utrip njegovega srca. G - je okrajšava za angleški Grimasa (Grimasa, kot novorojenčka odziv na dražilne snovi). A, saj je dovolj težko uganiti - je dejavnost (aktivnost), ki omogoča, da ocenijo mišični tonus. Končno, R (dihanje) - je ocena dihanje otroka.

Moram reči, da je za moj prvi življenje APGAR rezultat vaš novorojenček ne bo treba iti skozi nekaj zapletenih ankete. Neonatologa sklepati po vizualnem pregledu. Prva ocena vašega otroka bo imel dve številki naenkrat (na primer APGAR rezultat 8/9 ali 7/8 oceno APGAR). Ne čudite to. To čudno strel samo pomeni, da je otrok preverja in ocenjuje dvakrat, prvič je to storil v prvi minuti svojega življenja, in drugič - po petih minutah po njegovem rojstvu. Na podlagi teh podatkov lahko zdravniki hitro oceniti stanje novorojenčka in sprejme odločitev o nujnih primerih, če je to potrebno.

Kot je razstavljal rezultat APGAR?

Rezultat novorojenčka APGAR je opredeljena kot vsota celotnega petih kazalnikov, večina tistih, ki so navedene v dešifriranja kratic, tj barvo kože, dihanje gibanja, srčnega utripa, mišični tonus, refleksna odzivanja v obliki na dražljaje.

Neonatologa ocenjuje otrok v vsaki od petih kategorij, in vsak od njih naredi oceno (z minimalnim rezultatom na eni kazalnika je nič, največja - dve točki). Potem je vseh pet rezultatov sešteti in se izkaže, prvo oceno vašega otroka. Kot je razvidno, se lahko najvišja ocena deset točk, vendar je ta ocena je zelo redka. Še veliko bolj pogosti in se šteje za zelo dober APGAR rezultat 9/9. APGAR rezultat 08/08 je tudi zelo pogosta in se šteje za dobro.

Kot si lahko predstavljate, proces poroda - to je veliko stresa, ne samo za matere, ampak tudi, na prvem mestu, za otroka. Konec koncev, se znajde v popolnoma novem okolju. In moram hitro obnoviti vse funkcije svojega malega telesa. Madeži dve oceni APGAR za vrednotenje teh kazalnikov v daljšem časovnem obdobju, da bi videli, kako je otrok počne dobro. Torej, ne skrbite preveč, če yaprimer, prvo oceno 7 APGAR. Verjetno je, da je druga ocena bistveno izboljša otroka prilagoditi okolju, obnoviti dihanje in srčni utrip. Zelo pogosto v štirih minutah, ki gredo med prvo in drugo oceno, se otrok tako izboljša svoje stanje, da je ocena višja za 2 ali celo 3 točke.

Rezultat APGAR je 7/7 meja. Če je šesta minuta stanja novorojenčka po ocenah manj kot sedem točk, bodo zdravniki še naprej ga pregledajo vsakih pet minut.

Rezultat APGAR 8 točk, 9 ali celo 10 pomeni, da je brez zunanjih nepravilnosti pri novorojenčku ni razkrila. V tem primeru lahko otrok ostane pri materi in se takoj začeti dojenje prsi.

Ampak, če je otrok prejme rezultat šest točk, nato pa je nekaj vidnih težav, je lahko težko dihanje, slabo mišični tonus, slab odziv na dražilne snovi, kot tudi premalo srčni utrip. Značilno je, da so ti pogoji povezana s pomanjkanjem otroško kisika med porodom (stanje, imenovano apneja), in najbolj pogosto so popolnoma reverzibilni, vendar zahtevajo neko manipulacijo zdravnikov.

Če dojenček rezultata APGAR od štiri do šest točk, kot pravilo, ki jih potrebujejo nujno zdravstveno oskrbo in oživljanje. Podobno, za tiste novorojenčke, katerih stanje v prvi minuti življenja je ocenjena na tri ali manj točk. Tukaj bi moral biti oživljanja ukrepi nujni in zelo nujna, v nasprotnem primeru obstaja nevarnost za življenje otroka. Zelo pogosto je vzrok takega stanja postane kronična hipoksija, ki se lahko razvije zaradi dejstva, da je nosečnost opravili z velikimi posebnimi potrebami ali otrok, so bili plod malformacije.

Treba je opozoriti, da je proizvodnja zelo nizkih APGAR rezultate v prvi minuti življenja - to ni vedno znak, da je tveganje za otroka zelo velika. V nekaterih primerih, drugi pregled otrok uspe povečati svoj rezultat nekaj točk, v tem primeru je pomembno, pozitivna dinamika. Če je, je zelo verjetno, da se bo otrok kos situaciji. Toda v nekaterih primerih lahko v prihodnjih kiddies potrebujejo nadzor in zdravljenje nevrologa.

Poleg tega se lahko ocena šest točk, kažejo, da se je otrok rodil prezgodaj. To ni razlog, da je razburjen, ker v prihodnosti lahko otrok razvije povsem normalno, kar je pogosto odvisna od prizadevanja staršev.

Več informacij o merilih za ocenjevanje

Oglejmo si vsako od meril za ocenjevanje petih, kar je norma, in to odstopanje. Vsako merilo se ocenjuje zaporedno, eno za drugo.

Vrednotenje srca

To je zelo pomemben kazalec. Ne bojte se, da je novorojenček srce zelo hitro bije. Moram reči, da je to normalno, pogostost srčnih napadov pri novorojenih 130-140 utripov na minuto - to je pravilo, v skladu s katero bo prejela najvišjo oceno. Če je srce bije počasneje, bo njegovo delo se vrednoti v eni točki, če zelo redko - rezultat bo nič.

Da bi lahko ocenili, da bitje srca, bo neonatologa slišati vaš dojenček stetoskop in posluša utrip. Če je število utripov na minuto, manj kot sto, potem najverjetneje bo vaš dojenček bo prezračevanje.

Vrednotenje dihanje

Newborn na minuto vdihom in izdihne vsaj 40-krat (do 45). Poleg tega, da bi dobili najboljše ocene v dveh točkah ob rojstvu otroka je treba vikati glasno. Če otrok ni jokal ali dihanje umirilo, dobi yedinichku. In če ne joka in ne diha - rezultat bo nič.

Če ni dihanje ali v neskladju težko dihanje, naj nemudoma ukrepajo in mehansko prezračevanje. V primeru popolne odsotnosti dihanja in njen videz le po oživljanja, je novorojenček prenese v enoti za intenzivno nego. Seveda, v tem primeru, APGAR rezultat 8/8 nemogoče.

mišični tonus

To se meri na naslednji način. Kot je ovrednotena? Če je vaš otrok po rojstvu začne aktivno premikati, swing vaše roke in noge, bo ocena je najvišja - dve točki. Če ostane v tem položaju, kar je bilo v trebuh, v skrčen položaj, bo prejel eno točko. Če se novorojenček ne premika, bo rezultat enak nič.

Preverite reflekse

Nato je pregled na reakcijo novorojenčka dražila na seznamu. Zlasti bo neonatologa preveri, če je otrok izkaže pogoltniti, sesati in ali bo privijte gumb, če si dal prst v njem. Ti premiki vlyayutsya refleks in če je otrok, je vse, kar bo opravil, potem bo največja dve zmagi. Če nimate vseh reflekse, bo dobil eno točko, če je ne refleksne gibe - njegovo premoženje je ocenjeno z ničlo.

Vrednotenje kože

Po ocenjeni refleksi novorojenčka kožne barve prevleke. Če je koža v odtenkih otroško roza, bo prejel najvišjo oceno za dve točki. Prisotnost modro odtenek kože kaže na prisotnost hipoksija in v tem primeru je otrok ocenjena kot ena ekipa. Če je koža zelo bleda z modrikastim odtenkom, potem bo dojenček se dajo nič na tej točki.

Vsi rezultati so dodali, da je to rezultat APGAR.

To je nujno zabeležena v izjavi. Potem bo ta ocena opazili lokalno pediatra, da vidim, če vaš otrok dodatni pregled in vzdrževanje, kot tudi opazovanje nevrologa je potrebno. Značilno je, da otroci z nizkim rezultatom APGAR priporočljivo redno spremljanje nevrologa, ki bo preprečila ali popravi nevrološke težave pravočasno.

Kako otroške visoke APGAR rezultate - naravno željo vsake matere. Ampak, če rezultat ni dovolj visoka, da je - ni razloga, da bi razburjena, ker se čas poveča, če je vaš otrok zdrav in živahna, v veliki meri odvisno od vas, staršev, kot pa rezultat APGAR.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Rezultat APGAR - pet meril za ocenjevanje zdravja novorojenčka dojenčkaRezultat APGAR - pet meril za ocenjevanje zdravja novorojenčka dojenčka