Težava 13. Navići v lonec: čistost brez histeriki

Avtorjev stolpec Marina Khodorenko "Mama gazebo."

Marina Khodorenko.Nekateri sami krivi za pretirano razvajanje otrok, nekdo - v njihovi lenobi, da so tisti, ki panike, misleč, da je otrok slabo razvita, in da so starši, ki so v vojni z native otroka, ki se uporabljajo kazni, v upanju, da reševanje problema. "Kako naučiti otroka za uporabo Neznatan?" - to vprašanje postavljeno s strani staršev in starih staršev po vsem svetu.

Na srečo, na intuitivni ravni, moj mož in jaz storil vse, kar je prav, in lončkih težave s starejšimi otroki, nismo. Zato je skrajni čas tema, v kateri želim deliti z vami moje izkušnje in povem svojo zgodbo o lončnice nezakonitega poslovanja.

Fant je sedel na lonec in kakava.

Razumevanje problema - jamstvo svojih rešitev

Če vaš otrok ne razume, zakaj je zdaj sedel na pot: je trmasta in muhasta, in ne skrbite Ne delaj iz te tragedije. Kot vedno je storil njihov čas. za otroka običajno začnejo uporabljati pot do 3 let, in ko - je individualnost vsakega.

Ste že slišali to izjavo: "Trava ne raste hitreje, če bodo to pull."

To je pametno afriški pregovor, da se ne bi smeli hiteti. To ne more biti natančno odraža bistvo našega problema. Mladi starši želijo vse hitro in neposredno. Potreba, da se v skladu z določenimi standardi sili, da delujejo previdno, se zatečejo k drastične ukrepe, in pomanjkanje razumevanja zaostruje le stanje, ki vodi v motnje v psihi otroka.

Doslednost in potrpežljivost - svojo pot do uspeha v Neznatan usposabljanje

Vsak od staršev ne more čakati na končni pelonochno imajo Plenic starosti. To obdobje se dojema kot pomemben mejnik v razvoju otroka, je naslednji korak, korak na poti v odraslost. Obstajajo otroci, ki imajo postopek odstavitve iz plenic traja nekaj časa, vendar je večina - potrebna mesecev.

Mama, bo vse v redu!



Moj mož in jaz, so v prid postopno in zaporednih ukrepov: počasen odvajanja od plenic in doslednih (redno, brez izgovorov) WC usposabljanja.

1. korak: Ugotovite, če je vaš otrok pripravljen

Brskanje po internetu v iskanju odgovora na vprašanje: »Pri kateri starosti začnejo učiti v lonec?". Sem bil soočen z mnenjem strokovnjakov, ki trdijo, da je Otrok mora biti pripravljen za proces. Kaj to pomeni? On lahko zadrževal dovolj dolgo, in v času gibanja črevesja, da pokaže, da je neprijetno, da se v umazanih hlačah.

Ali je to res? Ne vem. V naši družini, vsi so trivialne in veliko lažje. Od trenutka, ko je moj sin naučil sedeti (približno 5,5-6 mesece.), Smo So začeli saditi v lonec, opazovanje določeno sekvenco:

  • jutro - po spanju;
  • kosilo - pred in po spanju;
  • Večer - pred spanjem.

Video: Kako naučiti otroka na pot? Brez solz in tantrums! Naše izkušnje / GA Maria

Nismo v naglici. Sam proces nam daje veliko zabave: smo peli pesmi in poslušali glasbo, pogled na knjige in igrače, igranje iger.




Osnovna pravila so strogo držati pri nas:

Video: Kako naučiti otroka na pot

  • zavedonny ne krši red;
  • Vsak ukrep naj bi prinesel veselje.

Korak 2. Izberite želeno pot

Ali menite, da je to enostavno? Za vas - morda. Za nas - to ni bilo enostavno. Poskušali smo tri različne lonec, dokler ste izbrali prave možnosti.

  1. Prva pot je bila krhka. On je zvit spodnji strani, in sem se bal za njeno stabilnost.
  2. Drugi izkazalo, da je majhen. Ker je bil moj otrok otrok hoOshim, Punačak, pyshnenkim, potem je naš lyashechkam razmerchik več, brez strahu pred skoki navzdol "dzhindzhika" zunaj.
  3. Šele tretja možnost urejena v vseh pogledih: da je udoben, vzdržljiv in varen.

3. korak: Ustvarite rutino

za otroka hodi na pot, mora priti v navado in postala vsakdanja, ne da bi pritegnili pozornost. Seveda, bo trajalo nekaj časa in potrpljenja, ampak na koncu boste dosegli ta cilj - pot bo postala del vsakdanjega življenja.

Ne bi smeli dramatizirati ali da bi ta pojav nekaj navdušeno vrednost. Vse, kar se zgodi samo od sebe.

Korak 4: pozdrava plenic

Čez noč odstavljeni od plenic nisem uspela. Zato sem zamenjala vodotesno hlačke. Sem šivala jim sama s flanelo, vstavljanje znotraj farmacije povoščeno platno. Hlačke nikoli podrgnil, so prostorne in enostaven za vzlet (velcro). Seveda, podkladochku vložili, tako pišejo ali nit, ki še ni bila udobna storiti: absorpcija je šibka, in rit mokro in hladno.

Video: Kako naučiti otroka na kahlico za nekaj dni Moja izkušnja Stacy nebo

Pick priročno lonec.

Sprva je bil dojenček ogorčen, nato pa sem začel vprašati za pot v istem trenutku, da je blato, in šele potem, ko se je naučil nekaj časa prenašati. Tako smo mahali ročaj plenice.

Video: Kako naučiti otroka na pot

Po mojem mnenju, če želite, da hitro navaditi na pot, se prepričajte, da popolnoma odstraniti plenice. Nepremočljive hlače za pomoč ponoči in med sprehodom ni umazano perilo in oblačila. Seveda, moteč, vendar učinkovit.

Kaj še reči?

  • Otrok bo zanimalo v njihovih iztrebkov. To je normalno. se ne prestraši, in v nobenem primeru ne poročajo otroka. Enkrat je lahko dovolj zadovoljiti radovednost.
  • Skupaj sperite pot, omogočajo, da s pritiskom na gumb za izpiranje stranišča, pranje ročaj - postopek mora biti zabavno.
  • Ne sprašuj preveč drobtine. Še vedno ni vprašal za pot, preden svojem osebnem življenju. Vaša čustva: da ste jezni, vznemirjeni, škoda, ali ga žaliti - nič ne bo povzročilo le trmasti in nevroze. Izkazalo se je - pohvale, neuspeh - se pretvarjamo, da ni nič slabega zgodilo.

Hura uspelo nam je!

Najpomembneje pa je, če vsi rezultati pokažejo svoje sočutje. Njegovo telo je potrebno, da se naučijo, kako nadzorovati te procese. Pomiri se, vaše navdušenje neutemeljena: na svetu ni nobenih zdravih otrok, ki se niso naučili uporabljati Neznatan. Na koncu, ste prepričani, da kričati: »Hura, uspelo nam je!"

Preberite druge edicije stolpec »Mama paviljon."

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Kaj pa, če je otrok boji, da bi sedel na kahlico?Kaj pa, če je otrok boji, da bi sedel na kahlico?
Kako naučiti otroka na potKako naučiti otroka na pot
Kako naučiti otroka na potKako naučiti otroka na pot
Kako naučiti otroka na pot? Nasveti pediaterKako naučiti otroka na pot? Nasveti pediater
Izdaja 3. otrok zaspal - in moja mama srečna, kaj vse je potrebno za srečo?Izdaja 3. otrok zaspal - in moja mama srečna, kaj vse je potrebno za srečo?
Otrok ima bolečine v trebuhuOtrok ima bolečine v trebuhu
Kako naučiti otroka na potKako naučiti otroka na pot
Za starše: kako postaviti otroka v kotu in to lahko storim?Za starše: kako postaviti otroka v kotu in to lahko storim?
Kako naučiti otroka na potKako naučiti otroka na pot
Kako Otrok otroka od plenic?Kako Otrok otroka od plenic?
» » » Težava 13. Navići v lonec: čistost brez histeriki

GurusBaby.com
Nosečnost in porod Starši in otroci Zdravje in lepota Miscellanea