Meni otrok v 11 mesecih

Meni otrok v 11 mesecih

vsebina:

Kaj nahraniti otroka pri 11 mesecih

Enajst mesecev - to je velik dan za vašega otroka. Ne, ne, ko moti misli o tem, ali je dovolj hrane za otroke, ali pa je vredno, da bi povečali delež prehrane ali dodati nove izdelke?



A mlade matere govori o tem, kako in še kaj obroki nahraniti svojega otroka pridobili veliko prometa. Konec koncev, so zdravje otroka in zadeva predvsem odvisno od PCB (dobre prehrane). Če je otrok veliko pridobi težo in raste (razmerje med višino in težo je normalna), je vesel, miren spanec, razvija svojo starost (psihomotorične procesi razvijajo v času), rezultati testov so normalni, hranjenje poteka v priporočenih količinah in izdelkov, otroška prehrana zadovoljiva. Enajst mesecev - je obdobje, ko se otrok lahko napaja skoraj vse, a hkrati bo prehrana drugačna nekaj točk.

Spomnimo, da so nekateri izdelki ne priporočamo, da bi pri tej starosti, kot so agrumi, ribe, eksotičnih sadežev, saj lahko ti izdelki povzročajo alergije, in to je zelo nevarno pri tej starosti. Čeprav je otrok že zrasel, vendar se izdelki še vedno treba skrbno zmeljemo, otrok je bilo kar prijetno, da bi jedli.
Samo ne pozabite, da ni potrebno dodati v začimbah hrane, škroba in drugih dodatkov. Pri tej starosti naj bi hrana kuhana izključno ali paro, lahko ocvrte hrane je treba dati ne prej kot 3 leta. Torej, meni otrok v starosti od enajst mesecev, izgleda takole:

  • 06:00 - materino mleko ali mešanica (200 ml);
  • 10:00 - PAP iz različnih žitaric (150 ml), 1/2 rumenjaka pire sadja (30-40 ml), SAP sadja (20-30 ml);
  • 14:00 - brozgo (20-30 ml), pire krompir ali zelenjava bučke (150 g) zmečkamo meso (mesne kroglice, zrezki pari 35-40 g) sok iz sadja (60-70 ml);
  • 18:00 - otroško pitje jogurta (150 ml), skuta omaka (20-30 g) zmečkamo v kašo sadje (50-60 ml);
  • 22:00 - materino mleko ali mešanica (200 ml).



Če otrok želi jesti med hranjenjem, nato pa je v ponudbi materino mleko.

Kako popestriti prehrane otroka v prvih enajstih mesecih?

otroška meni na 11 mesecev, 1

Na primer, za kosilo je možno ponuditi parno kotlet, mesne kroglice.
Poleg tega jed je kot nalašč za zelenjavne pireje (zelenjava je lahko katera koli, ali krompir ali squash) je v enajstih mesecih otroka se lahko daje solate iz sveže zelenjave (izpolnite naravni jogurt ali rastlinsko olje). Zelenjava mora biti na drobno naribamo na Rende. Na se konec obroka lahko ponudi kompot, žele (po možnosti kar kompot ali sadni žele od doma). Prehod na bolj "odraslo" dieto vključuje oblikovanje celotnega obroka, ki vključuje zajtrk, kosilo, popoldanski čaj in večerjo (lahko daš tudi jogurt pred spanjem)

  • zajtrk - kaša iz različnih vrst žit, jajčni rumenjak, pire sadje (lahko pripravite sami, kot tudi nakup v trgovini).
  • kosilo - zelenjavna solata začinjena z rastlinskim oljem ali naravni jogurt, juhe, pire krompir, zelenjavo, mesno omako (mesne kroglice), kompot.
  • popoldanski prigrizek - Otroci s pitno jogurt, skuta narastek, kompot.
  • večerja - pire zelenjava (bučke, krompir), meso, sok (sadni kompot) ali sadni pire.
  • pred spanjem - jogurt (otroški pitne jogurt).

Za nekatere mame spremeniti v prehrani lahko zdi grozo, v smislu, da boste morali porabiti veliko časa v kuhinji. Ampak ne bo tako strah tega, ker je mogoče kombinirati z lastnimi rokami kuhane hrane in industrijskih izdelkov. Recimo, da ste pripravili zelenjavno juho in jo lahko dodate že pripravljeno polizdelek (npr mesne kroglice). Če ste eden tistih, ki ne zaupajo industrijske izdelke, lahko te mesne kuhana doma (sveže meso, porcije oblika majhne kroglice) in dati otroka se ne boji ničesar. Naj te mesne kroglice v zamrzovalnik in jo je treba uporabiti v vsakem trenutku, če je potrebno, bo hitro in koristno (doma vse isto).

Če niste eden tistih, ki ne zaupajo industrijske izdelke, je mogoče, da se pomešajo domače pire krompir s pire krompirjem, pripravljenih s kozarci. Z iste vrste kupljene mešanice ne bodo imeli težav, ker je njihov razpon je zelo velik. Med zajtrkom lahko mix različnih žit, da se spreminja v hrano in se spreminja vitamine, ki so zaužite. In kar je najpomembneje, pripravo hrane za otroka, potrebujejo le dobro voljo in proces hranjenja mora biti prijetno, zabavno, tako za vas kot za otroka, ker zdravje je neposredno odvisna od oskrbe z električno energijo.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Kolikokrat na dan nahraniti otroka?Kolikokrat na dan nahraniti otroka?
Meni za otroka v 10 mesecihMeni za otroka v 10 mesecih
Koristni in škodljivi proizvodi za tri letnikeKoristni in škodljivi proizvodi za tri letnike
Meni otrok v 10 mesecihMeni otrok v 10 mesecih
Brez glutena žitaBrez glutena žita
Prehrana za dojenčke 10 mesecevPrehrana za dojenčke 10 mesecev
Fizični razvoj otroka 13 letFizični razvoj otroka 13 let
Kako ustvariti meni in kako nahraniti otroka pri 8 mesecih?Kako ustvariti meni in kako nahraniti otroka pri 8 mesecih?
Prehrana otroka v 11 mesecihPrehrana otroka v 11 mesecih
Kaj nahraniti otroka na dysbacteriosis?Kaj nahraniti otroka na dysbacteriosis?
» » » Meni otrok v 11 mesecih

GurusBaby.com
Nosečnost in porod Starši in otroci Zdravje in lepota Miscellanea