Meni otroška hrana v 1 letu

Meni otroška hrana v 1 letu

vsebina:

prehranske menu-letnikom

Priprava popolno uravnotežen meni je pomembno za drobtine, veliko bo odvisno od dnevne prehrane. Otrok mora dobiti dnevno stopnjo potrebnih hranilnih snovi, in z njimi - elementi in vitamini za razvoj, rast v sledovih. Nudimo vam (na primer) meni grobo tednov za otroka. Kasneje, po študiju ta vzorec, lahko naredite svojo lastno meni za ljubljeno malo hčerko ali sina.

Prehrana dojenčkov in malčkov-letnih otrok, je zelo različna. Če je mati doji, za dolgo časa, to ne pomeni, da je let starega Krepak dovolj hrane. Otrok v tem času, da bi sedel in lezenje naučili, morda celo začeli hoditi, svojo dejavnost, in fizične in duševne potrebe za dopolnitev stroškov energije. Mleko mama ne more narediti potrebne rezerve hranil za delovanje kognitivnega delovanja in rasti otroka.



Do leta otrok dobi večje otroške zobe, se aktivno razvit masticatory aparat. To je ta proces (videz zob) in učinek na doječe matere odločitev do konca hranjenje z materinim mlekom, tako malo radoveden človek začne poskusiti bradavico na zob.

Optimalna količina porabe hrane na dan za otroka je 1250-1200 ml.




Ta znesek, to je prehrana je bolje, da se razdeli v odstotkih:

  • za zajtrk - 25%
  • Kosilo - 35%
  • kosilo - 15%
  • Večerja - 25%

Skladnost od jedi, ki se kašasto. Glede na to, da se pojavijo v prvem letu otrokovega žvečilnih zob, lahko vnesete rez hrane v kosih centimeter, nato velikost 2-2,5 cm.

Pogoj za pripravo menija za en teden za eno leto starega otroka ima pravilo, da mora biti zdravo in koristno. Otrok začne oblikovati svoje okus preference in celo zasvojenost. Iz tega, kar se zdaj napaja bo odvisna od svoje zdravje in odnos do nadaljnjega prehrane.

Tabela meni hrano za teden dni

Hrana Meni otrok 1 leto 1 Hrana Meni otrok 1 leto 2 Hrana Meni otroka v 1 letu 3 Hrana Meni otroka v 1 letu 4 Hrana Meni otrok 1 leto 5 Hrana Meni otrok 1 leto 6 Hrana Meni otrok 1 leto 7

Kljub temu, da so v 1 letu v otrokovi prehrani veliko novih izdelkov, ne pozabite, da je glavna moč, medtem ko za njega - Mleko in mlečni proizvodi, ki temelji na njem. Velikega pomena je uporaba aminokislin v prehrani vsebuje perutninskega mesa, jajc in drugih živil, bogatih z beljakovinami živalskega izvora.

Video: Hranjenje otroka na leto.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Načrtujemo, da bomo prehrani med nosečnostjoNačrtujemo, da bomo prehrani med nosečnostjo
Meni otrok v 9 mesecihMeni otrok v 9 mesecih
Kako ustvariti uravnotežene prehrane za šest let starega otroka?Kako ustvariti uravnotežene prehrane za šest let starega otroka?
Meni otrok 2 leti za en tedenMeni otrok 2 leti za en teden
Kako naj otrok jesti 7 mesecev starosti?Kako naj otrok jesti 7 mesecev starosti?
Meni otrok 6 letMeni otrok 6 let
Prehrana za dojenčke 10 mesecevPrehrana za dojenčke 10 mesecev
Otrok meni v 3 mesecihOtrok meni v 3 mesecih
Otroška meni na 1 leto in 5 mesecevOtroška meni na 1 leto in 5 mesecev
Kaj za krmo najstnik 16 let?Kaj za krmo najstnik 16 let?
» » » Meni otroška hrana v 1 letu

GurusBaby.com
Nosečnost in porod Starši in otroci Zdravje in lepota Miscellanea